Podanie tortu weselnego podczas zabawy

Tort weselny

 

Kiedy, jak i jaki podać tort weselny: praktyczne rady

tort weselny
Czy tort weselny koniecznie trzeba podawać po północy? Czy jego wygląd naprawdę nie ma znaczenia? I dlaczego sękacz jest doskonałym pomysłem na dekorację deserowego stołu? Odpowiadamy na te i inne „słodkie" weselne pytania.

Weselny tort nie powinien wjeżdżać na salę po północy. Koniecznie też zrezygnujcie z ciężkich kremów na rzecz lekkiej bitej śmietany. A na stole deserowym postawcie jako smaczną ozdobę tradycyjnego sękacza. Dlaczego? Oto odpowiedzi.

Weselny tort przed północą?


Czemu nie...
Co prawda tradycyjnie przyjęło się, że tort weselny podaje się po oczepinach, o północy. Ale czy to na pewno dobry pomysł?

O tak późnej porze tort traci cały swój urok. Wielu gości już wyszło, a ci, którzy pozostali najczęściej są już zbyt „zmęczeni", aby zauważyć jego urodę. Północ nie jest również najlepszą porą na jedzenie słodkości (wiedzą to doskonale panie, które są na ciągłej diecie), więc smak tortu pozostaje niedoceniony.
Kiedy, najlepiej podać weselny tort?
Tuż po pierwszym ciepłym daniu, w momencie serwowania deserów. Będzie ich pięknym ukoronowaniem i z pewnością zostanie należycie doceniony przez gości.


Jak powinien wyglądać tort weselny?


tort weselny 2Tort weselny byle jaki, byle był – myślicie...


Absolutnie nie!


Tak jak wkładacie sporo wysiłku w dekorowanie sali weselnej, tak samo poświęćcie chwilę na poszukanie i wybór odpowiedniego tortu weselnego. Odpowiedniego, czyli jakiego?

Wygląd tortu nie powinien pozostać bez związku z całą wizją wesela. Jeżeli weźmiemy pod uwagę kolorystykę sali, suknię Panny Młodej, dodatki, całość wraz z odpowiednio dobranym tortem weselnym będzie imponująca i stworzy spójny obraz.

Tort weselny. Jaki wybrać? Tradycyjny czy oryginalny?


Jaki powinien być smak weselnego tortu?


Ciężkie kremy też już dawno odeszły w zapomnienie! Co w zamian?


Bita śmietana! - radzą cukiernicy. Jej delikatny smak przypadnie do gustu wszystkim gościom, a ciasto w przekroju będzie wyglądało prześlicznie. Bitą śmietanę najlepiej przełożyć owocami, ale zrezygnujcie ze swoich ukochanych truskawek, jeżeli Wasi goście są na nie uczuleni. W zamian może być czekolada. Czy znacie kogoś, kto nie lubi czekolady?


Jakie inne weselne słodkości?


Sam tort weselny nie powinien być jedyną słodkością na Waszym weselu. Jeżeli tylko macie możliwość samodzielnego zamówienia ciast, warto z niej skorzystać i wybrać takie ciasta i ciastka, które, tak jak tort weselny, będą pasować do całości Waszego przyjęcia.

 

Doskonałym i oryginalnym pomysłem są sękacze. Wysokie i pięknie udekorowane mogą być wspaniałą ozdobą deserowego stołu. I jaką smaczną! Do tego na srebrnych tacach warto rozłożyć kolorowe rządki ciast w niedużych kawałkach, aby goście mieli siłę spróbować każdego. To bardzo elegancki i jednocześnie łatwy sposób podania weselnych słodkości.

 

Our website is protected by DMC Firewall!
Dolnoslaski Informator Slubny
Katalogseo24.pl - button (80x15)